14 i 15 czerwca odbyły się XIX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. Rywalizacja odbywała się w Gołdapi i w Olecku.

14 czerwca w Gołdapi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się rywalizacja we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni. Zwycięzcą został Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim. W czołówce znaleźli się też dwaj funkcjonariusze z KP PSP w Gołdapi: Piotr Słapiński (5) i Daniel Żamojtuk (6).  Przy okazji rywalizacji na gołdapskiej wspinalni, po biegach głównych, odbył się bieg o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  w tej samej konkurencji. Uczestnikami rywalizacji była najlepsza szóstka strażaków startujących w konkurencji drabiny hakowej. Wygrał go również Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Dzień później strażacy rywalizowali w Olecku. W pożarniczym ćwiczeniu bojowym zwycięzcą została drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego. Z czasem 28,805 ustanowiła nowy rekord województwa. Gołdapianie zajęli trzecie miejsce. W pożarniczym torze przeszkód wygrał Krystian Masalski z KP PSP Bartoszycach. Na czwartym miejscu uplasował się Mateusz Dyniszuk z KP PSP w Gołdapi, który debiutował na tych mistrzostwach uzyskując świetny wynik..

W klasyfikacji dwuboju pożarniczego zwycięzcą został Przemysław Kierzenkowski. Najlepsi gołdapianie: Piotr Słapiński i Mateusz Dyniszuk uplasowali się odpowiednio na miejscu 3 i 9.

/Zdjęcia: st. kpt. Andrzej Jabłoński, Jacek Rakowski/