W pierwszy weekend marca na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porebie odbywał się 43 Bieg Piastów. W ramach tej pięknej cyklicznej imprezy po raz dziewiąty odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Narciarstwie Biegowym.

Około 120 strażaków z całej Polski wałczyło o tytuł mistrzowski. Funkcjonariusze PSP rywalizowali o medale i puchary w stylu klasycznym (CT) na dystansach: 50 km (tylko mężczyźni) i 25 km (kobiety i mężczyźni). Wśród funkcjonariuszy z całego kraju znalazł się strażak z naszej komendy – asp. Daniel Żamojtuk, który co roku przywozi medale z tego typu imprez sportowych. W tym roku nie było inaczej i po raz kolejny możemy pochwalić się drugim miejscem asp. Żamojtuka w Mistrzostwach Polski Strażaków na dystansie 25 km stylem klasycznym.

Serdeczne gratulacje wspaniałego wyniku złożył asp. Danielowi Żamojtukowi Komendant Powiatowy PSP w Gołdapi bryg. Wojciech Szczepanik, który w imieniu całej załogi podziękował za zaangażowanie i życzył dalszych sukcesów.

Poniżej przedstawiamy klasyfikacje końcową mistrzostw.


Wyniki 50 km (CT):

  1. Józef Wojtyła, KP PSP Cieszyn – 2:26:32
  2. Marek Murzyn, KM PSP Kraków – 2:31:26
  3. Mariusz Dziadkowiec-Michoń, KM PSP Jelenia Góra – 2:39:18

Wyniki 25 km (CT):

  1. Waldemar Poręba, KP PSP Kamienna Góra – 1:21:29
  2. Daniel Żamojtuk, KP PSP Gołdap – 1:26:17
  3. Mariusz Dziadkowiec-Michoń, KM PSP Jelenia Góra – 1:26:56

Opracowanie: st. kpt. Kamil Pawlukanis ( na podstawie materiału KG PSP),

Zdjęcia: www.bieg-piastow.pl, KM PSP Jelenia Góra, st. kpt. Kamil Pawlukanis.